Praktické info

Ahoj,

děkujeme Ti za zakoupení vstupenky na Ústecký Majáles 2023, který se uskuteční v sobotu 13.5.2023 v Letním kině v Ústí nad Labem.

Zde jsou klíčové organizační pokyny:

1) Doprava na Majáles a vstupy do areálu
Vzhledem k omezeným možnostem parkování v okolí Letního kina všem návštěvníkům vřele doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu. Ke vstupu do areálu je možné využít dva vchody. První je z ulice Winstona Churchila. Nejbližší zastávkou pro tento vchod je zastávka Hraničář. Druhý vchod je z ulice Roosveltova, ke kterému je nejblíže zastávka Hilarova.

Dopravu automobilem nedoporučujeme. Musíte-li nutně jet automobilem, k parkování využijte parkovací plochy v okolí Letního kina, případně lze využít např. parkoviště u OC Forum.

2) S čím MOHU a NEMOHU do areálu:

Co MOHU do areálu:
– malou svačinu (1 bageta apod.)
– NEALKO pití v plastové láhvi do objemu 0,5 l / osobu (není možné kumulovat ve stylu „jdeme dva, tak chceme 1 litrovou láhev)
– fotoaparáty – amatérské i profesionální zrcadlovky
– selfie tyče
– děti, pokud jsem jejich rodič a budu po celou dobu s nimi (v areálu není hlídání dětí …)

– děti do 6ti let včetně mají vstup zdarma za nezbytného doprovodu rodičů 

Co NEMOHU do areálu:
– psy a jakákoli jiná zvířata
– jakékoli nelegální drogy
– vodní dýmky
– jakékoli zbraně
– ostatní nebezpečné předměty 

Konkrétní povolení může upravit pořadatelská služba, kterou je vždy nutné uposlechnout, jakkoliv by se její pokyny rozcházely s těmito informacemi (může nastat změna vzhledem k náhlé situaci). 

Bezpečnostní služba má právo kontrolovat vaše tašky / zavazadla, stejně tak obsah lahví, které chcete vnést do areálu. 

3) Program, otevírací doba a mapka areálu:
Brány festivalu otevíráme ve 13:00. Program na hlavním pódiu odstartuje ve 13:25 Sofian Medj Medj. Ve 14:55 vystoupí se svým rap popem skupina ATMO Music. Od 16:00 začne oblíbený písničkář Pokáča, v 17:35 na to vlítne domácí pop-rocková kapela UDG, v 19:10 všechny rozezpívá skupina Vypsaná Fixa a ve 20:45 začne pořádný nářez od Škworu. 

  1. a) Horní plac

Protože i ta nejlepší muzika se musí pořádně nachystat a nazvučit, připravili jsme ti program, který by ti měl pomoci tzv. pódiové přestavby v klidu překlenout. Na horním náměstíčku za hledištěm letního kina tě bude čekat zóna, kterou pracovně označujeme jako „Horní plac“. O hudební atmosféru se zde přímo z korby Big Shock Beastu bude starat Dj Fefe. Dále zde najdeš pivní stan, bar na alko i nealko, vinný bar od Bohemia Sektu a všechna jídla, která se dají označit za hlavní (grilované maso, hranolky, burgery, tortily, atd.). Pokud by náhodou byla fronta na kamenná wc za hledištěm (letos dle nařízení pronajímatele zpoplatněny 10 Kč), pak tě určitě potěší, že na horním placu najdeš další menší WC hnízdo.

  1. b) Bar a pivo v kopci

Horní plac bude super, to nám je všem jasný, každopádně všichni se tam nevejdeme. Pokud nebudeš nutně potřebovat jídlo, ale bude ti stačit doplnit pitný režim, pak můžeš využít naše bary a pivo v kopci, které najdeš vlevo na úrovni hlediště. Tady bude stát největší pivní stan a také největší bar, který můžeš na Majálesu najít, takže by zde mělo být i nejrychlejší odbavení. Pokud by ti nestačila nabídka našich barů, tak v kopci najdeš menší útulný stánek s posezením a osvěžujícím nápojem SpritzOne od značky Aperittivo.

  1. c) Kafe, dezerty, festivalový look a další stánky

Kde najdeš stánky s hlavním jídlem už víš. Kde najdeš největší pivní a nápojový bar už víš taky. Ale co když dostaneš chuť na kafe a něco sladkýho k tomu? I na tohle jsme mysleli. Od pódia vlevo (jak by řekli hudební a eventový profíci „stageright“) najdeš kávu od Kukang Coffee, trdelník, palačinky, zrmzlinu a cukrovou vatu. V této „sweet“ zóně však najdeš i stánky, ve kterých si můžeš zakoupit květinové čelenky do vlasů nebo si nechat udělat festivalové líčení z kamínků od holek z MilujSmějseŽij. Pokud jsi kuřák, tak zde najdeš i stánek, který je zaměřený na vapo a další kuřácké potřeby.

4) Počasí
Předpověď počasí se prozatím umoudřila a norové předpovídají, že nás čeká slunečný den. A tak to máme nejraději!

Děkujeme za Tvůj zájem a přejeme Ti, ať se ti u nás líbí

tým Ústecký Majáles 2023

2023 © Ústecký Majáles | 2023 © DEV by KousekDesign.com